Apple Siri expanduje na starší iPhony. Zatím neoficiálně

9. Listopad 2011 - 13:36 · Přemysl Šteidl

Apple představil umělou inteligenci jako jeden z hlavních trumfů iPhonu 4S. Chcete Siri? Musíte si koupit nový iPhone. Hackeři jsou ale proti a chtějí Siri posunout i do starších přístrojů. Ostatně tahle služba nemá žádné zásadní požadavky na výkon a starší hardware postačí.

Klepněte pro větší obrázek

Vývojář Steven Troughton-Smith v rozhovoru pro 9to5Mac uvádí, že Siri běží na iPhonu 4 a iPodu Touch stejně dobře jako na 4S. Jediným problémem prý je mikrofon u iPodu, který je znatelně horší. Jestli se už radujete a startujete Cydii či jiný jailbreakový app store, tak zadržte. Steven totiž uvedl, že se nebude podílet na hromadné distribuci Siri – situace je totiž zásadně jiná, než když se touto cestou distribuují vlastní aplikace, které jen neprošly schvalovacím procesem pro vstup na oficiální App Store. Siri je majetkem Apple a pokus o její změnu a redistribuci by mohl znamenat velký problém. Steven tedy ne, není však vyloučené, že se Siri na Cydii dostane z jiných zdrojů.

Stejný tým (kromě Stevena ještě hacker známý jako „chpwn“ a Ryan Petrich) dostal Siri ještě o generaci níže. Snad aby dokázali, že jde opravdu jen o marketingovou kličku Apple, nacpali Siri také do dva roky starého iPhonu 3GS. V tomto případě už ale na videu zjistíte, že chování systému není tak suverénní.

Je celkem jisté, že Siri nezůstane výsadou iPhonu 4S. Můžeme s ní počítat na dosud nepředstaveném iPadu 3 a dalších budoucích iOS strojích. Ale co ty starší? Nebo alespoň iPhone 4? Jistou naději skýtá fakt, že Siri je v beta verzi. Je možné, že až Apple zmapuje stupeň zátěže na servery a nasytí se první vlna zájemců o dražší iPhone 4S, posune se Siri i níže. Zprávy ze zákulisí Apple potvrzují, že byl vydán neveřejný build iOS5 pro iPhone 4, který Siri obsahuje. V telefonech jej údajně mají pouze zaměstnanci Apple.

Aktualizováno: Podle vyjádření společnosti Apple uveřejněného na webu MacRumors se s portací Siri na starší zařízení nepočítá.

Komentáře

Moncler outlet

Wonderful postz@When I and the athletes sit together of the time, see moncler online they look in the eyes of the persistent pursuit, I was convinced that difference is no problem, want to do the best is no problem, if not win all felt himself a failure is no problem, with the more firm will, greater determination and destroy all of the opponent refreshed desire Moncler coats cheap it is no problem.

Virtuální asistentka Siri dá každému

Tato aplikace je úžasná, ale představuje vážnou bezpečnostní hrozbu, neboť ve výchozím nastavení umožňuje z uzamčeného a heslem chráněného zařízení telefonovat, psát a posílat SMS a e-maily, viz http://www.cleverandsmart.cz/ios-virtualni-asistentka-siri-predstavuje-v...

Ipad 2

Nevite nekdo jestli jakkymkoliv zpusobem lze dostat Siri na Ipad 2, pouzivam ho prevazne jako diar a nektere funkce siri by si mi opravdu hodili. Dikes

Aj tak to ma podla mna male

Aj tak to ma podla mna male viuzitiem kym to povim kym mu odpovie, kym to najde, no uz by to mal 5x najdene rucne, zbytocnost.

Tu siri normalne applu

Tu siri normalne applu zavidim. Nechteji neco podobneho udelat android vyvojari? Nebude to asi zase tak slozity program, asi... ale fakt je dobra!

Myslím, že vzhledem k tomu

Myslím, že vzhledem k tomu že to byl původně vyvíjený software pro Americkou armádu, tak na tom asi něco složitýho bude. Ale i tak má Google rozhodně dost peněz, aby něco takového přinesl i do Androidu. A on to Google taky určitě udělá. Hlavní výhoda Siri je asi v tom, že rozumí co znamenají slova v jejím slovníku.

Není smartphone jako smartphone aneb Siri vede

Siri je v celku slušná služba, Microsoft přišel s Tellme, tak uvidíme, jak se poperou.

To neni nic neobvykleho, to

To neni nic neobvykleho, to je proste Apple :(

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".