Apple WWDC je za dveřmi. Co čekat od iOS 6?

26. Březen 2012 - 23:25 · Aleš Pospíšil

 

Na 11. června chystá Apple Konferenci vývojářů (WWDC), což je dostaveníčko, kde výrobce jablečných mobilů oznamuje softwarové novinky týkající se OS X a iOS. Nelze tedy očekávat šestou generaci iPhone, který pravděpodobně Apple představí opět na podzim, nýbrž iOS s pořadovým číslem 6. Ta bude posléze nasazena do nového iPhonu a další miliony iZařízení dostanou update. Co lze od šesté verze iOS očekávat?

TIP: Jen pro zajímavost, loňská WWDC se uskutečnila 6. června. Úvodní slovo měl Steve Jobs, představen byl operační systém Mac OS X Lion, mobilní operační systém iOS 5 a platforma iCloud.

Server AppAdvice tipuje například další vylepšení v oblasti práce s aplikacemi. Konkrétně by se v iOS 6 mohla objevit složka nejčastěji používaných aplikací, které by dle chování uživatele vybíral systém. Do složek se vejde 12 aplikací u iPhone a 20 aplikací u iPadu.

Systému iOS je často vytýkán nevyužitý Lock screen. Dal by se využít například na informace o počasí, jelikož nyní je třeba se „složitě“ dívat buď do notifikačního centra, nebo hledat příslušnou aplikaci. Centrum notifikací by také mohlo nabídnout přístup k rychlým volbám tak, jak to umí s Jailbreakem.


SBSetings na iPhone s Jailbreakem • via iDownloadBlog.com
 

Rovněž by se nabízí propojení s App Store a upozorněními na aktualizace. A konečně notifikační centrum na iPadu – to je výrazně nevyužité, dokonce chudší oproti iPhonu a zasluhovalo by celkově přepracovat.

Když už je řeč o App Store, někomu může vadit, že když provede jakýkoli nákup, je vrácen na obrazovku, kde je zrovna místo a aplikace se začne stahovat. Na místě by byl nákupní košík, kam by člověk „vložil“ aplikace a nechal je třeba stahovat nerušeně na pozadí.

Vývojáři by jistě uvítali, kdyby jim Apple zpřístupnil hlasovou asistentku Siri, která by tak mohla plnit úkoly i u aplikací třetích stran. A majitelé iPhonu 4 by zase rádi, kdyby jim Apple Siri do iOS 6 implementoval.

Další kapitolou je multitasking. Ten by šlo určitě zvládnout lépe na iPhonu i iPadu. Na iPadu je v aktuální iOS 5.1 rovněž spousta nevyužitého místa a když nic jiného, alespoň na otáčení ikon v landscape módu by měl Apple zapracovat.

 
Více uživatelů iPadu si může lézt na nervy, uživatelské účty by přišly vhod • Via Jailbreak101.com 
   

Mezi další dosud zcela chybějící elementy iOS můžete zařadit absenci uživatelských účtů. Přeci jen je docela nepohodlné, když si po náročném dnu vezmete iPad a vaše drahá polovička je přihlášena k Google účtu, Facebooku, atd. Jak už padlo na úvod, iOS 6 bude k mání na podzim letošního roku, což je dlouhá doba. Jak byste iOS vylepšili vy?