BookBook: schovejte svůj iPhone do knihy [minitest]

20. Prosinec 2011 - 8:35 · Přemysl Šteidl

image

Ve jménu ochrany často své krásné iPhony hyzdíme pouzdry, která toho jednoduše nejsou hodna. Telefon se špičkovým designem a cenovkou přes 15 000 Kč v kusu gumy za pár korun? Pouzdro BookBook od Twelve South jde na věc úplně jinak…


Vypadá jako kniha, jako malá sbírka básní svázaná v kůži. Kůže je pravá a poznáte to i podle nezaměnitelné vůně. Hřbet “knihy” svým vzhledem imituje věk několika desetiletí, dokonce i zlaté písmo je náležitě oprýskané – celek působí zdařile, hodnotně.

IMG_4342IMG_4344
 

Po otevření uvidíte vpravo slot pro iPhone 4/4S, vlevo kapsy pro platební a jiné karty stejného formátu. Ta idea, že pouzdro na mobil nahradí i peněženku, netrvá dlouho. Vložte tři kreditky, složenou stokorunu a jste na přijatelném maximu. Nafukování objemu je však znát s každou kartou navíc, osobně jsem skončil s jedinou, kterou používám nejčastěji a z průhledné kapsy ji nemusím vyndávat.

iPhone je na svém místě zajištěn na pohled velice primitivně, ale praxe praví, že nevypadne ani při hrubším zacházení. Červená stužka v kontextu knižního designu vypadá jako záložka mezi stránkami – pěkný detail. Připomínku mám k umístění telefonu na pravé “desky”. Telefonující pravák vypadá s otevřenou knihou u ucha trochu podivně, tlačítka pro regulaci hlasitosti by byla na vnějšku lépe přístupná a k přepínači tichého režimu se skrze průřez kůží dostává ještě obtížněji.

IMG_4335IMG_4343
 

Když už jsme u těch ergonomických nedostatků – tím největším je chybějící průhled pro fotoaparát. Chcete fotit? Musíte vytáhnout “záložku” a telefon povysunout. Na kabely se naštěstí myslelo a jak dobíjecí, tak sluchátkový kabel připojíte bez komplikací.

IMG_4340IMG_4341
 

Pocitová záležitost

Abych pouzdro BookBook shrnul… Je drahé, objemné, trochu nepraktické, přesto jsem se do něj zamiloval. Až s tímhle pouzdrem si uvědomíte, jak špatně se skleněný iPhone drží a jak je zranitelný. Tyhle nešvary BookBook zažene a zároveň neubere nic na stylu tohoto prémiového telefonu.

IMG_4338IMG_4332
 

Vytáhnout z kapsy BookBook a otevřít jej, je pokaždé událost. Ucítíte vůni vydělané kůže a pak si při práci s telefonem opravdu připadáte, jako když čtete knihu…

  Qstorelogo
   • BookBook k testu zapůjčil Qstore, Apple Premium Reseller
   • přízemí OC Galerie HARFA, Praha 9, nedaleko O2 Arény
   • cena: 1 320 Kč
   • e-shop: Qstore.cz

   Image