Iomega SuperHero: zálohujte iPhone na paměťovou kartu

15. Září 2011 - 13:34 · Dušan Kos

Neexistuje snad ani jedna známá značka, která by ve své nabídce neměla něco pro iPhone od Applu. V případě SuperHero od Iomegy ale jde o velmi zajímavé a promyšlené příslušenství, které navíc velmi dobře vypadá. Zásluhu na tom má poctivá kovová konstrukce z broušeného hliníku.

_DSC05812

SuperHero zvládne rovnou dvě funkce: nabíjení telefonu a zálohování jeho obsahu. První funkce je základ, který vám nabídne i konkurence. V tomto případě je ale pro Apple typický konektor vyvýšený a pěkně přístupný – pokud nemáte vyloženě iPhone nebo iPod Touch čtvrté generace zabalený do kožichu (rozuměj tlustého obalu), bez problémů jej lze nabíjet i s tímto obalem.

Daleko zajímavější je ale funkce zálohování. Nejedná se samozřejmě o plné zálohování (Apple má svá omezení pro třetí strany), ale máte-li zájem hlavně o vaše kontakty a fotografie, poskytne vám SuperHero zmíněné v plné parádě. Obsah se ukládá na přiloženou 4GB SDkartu, kterou zasunete do slotu na zadní straně čtvercového zařízení. Společně se slotem zde najdete také zdířku pro napájecí konektor 5V adapterů s vyměnitelnými zástrčkami – můžete tak SuperHero využít i jiných zemích světa.

DSC05797DSC05820
 

Pro samotné zálohování a jeho automatické spuštění vždy po vložení iPhonu/iPodu touch do stanice musíte ovšem nejprve stáhnout z App Storu obslužnou aplikaci Iomega SuperHero Backup (zdarma). S ní už je potom zálohování hračka, na SD kartu se uloží nejprve kontakty a pak fotky. U fotek to pravda notnou chvíli trvá, ale pokud máte vybité baterie, tak vám to stejně vadit nebude. S pomocí aplikace lze pak rovněž uložená data obnovit zpět.

Nabíjecí a zálohovací stanice Iomega SuperHero

  • web: www.Iomega.com
  • cena: 1 650 Kč
  • podporovaná zařízení: iPhone 4, iPhone 3GS, iPhone 3G, iPod Touch 4th gen.
  • příslušenství: 4GB SD karta Lexar, univerzální napájení
  • rozměry: 9 × 2 × 9 cm
  • hmotnost: 140 g (bez adaptéru)

Plusy a mínusy

+ Nabíjí i iPhony v obalech
+ Zálohovací funkce

- Pomalý průběh kopírování na SD kartu
- Zálohuje pouze kontakty a fotografie

článek vyšel v časopise Computer

Komentáře

iphone? preco nie aj ipad?

iphone? preco nie aj ipad? :( ale je to zbytocnost ked zalohovane data obrazky atd. mam v pocitacy

Možná víte, že Siri

Možná víte, že Siri není původním dílem Apple, společnost technologii získala od Nuance Communications, která pohltila firmu Scansoft. Právě ta položila základy pro dnešní hlasovou asistenční službu Siri a právě pro ni Jon Briggs pracoval. Zajímavé je, že spolupráce je nějakých šest let stará. Je logické, že vývoj technologie od začátku po Siri trval ještě déle buy google plus ones gmai practice test gre practice test lsat practice test act practice test

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".