„Naše Mapy stojí za houby.“ Apple přiznal chybu a doporučil alternativy

28. Září 2012 - 22:02 · Přemysl Šteidl

Internet je plný reakcí na nové Mapy v iOS 6 – někteří na ně jen nadávají, jiní to berou s humorem a další vymýšlejí, jak se vrátit ke Google Mapám. I my jsme si přisadili. Jen Apple se stále ještě nevyjádřil. Až dnes. A není to jen obyčejná tisková zpráva, ale otevřený dopis přímo od nejvyššího šéfa – Tima Cooka.

scr 2012_09_28 22_49_31
„Všechno, co v Apple děláme, směřuje naše produkty k tomu, aby byly nejlepší na světě. Víme, že to od nás očekáváte a budeme pracovat bez přestávky, dokud naše Mapy dostojí tomuto závazku.“
 

Tim se nevymlouval. Přiznal chybu, poděkoval za připomínky, slíbil brzkou nápravu a rovnou uživatelům iOS 6 doporučil alternativy, které nedodělek z dílny Applu nahradí. Které to jsou? Z nativních aplikací Bing, MapQuest a Waze, z webových aplikací, jejichž ikonku lze také připevnit na plochu, jsou to mapy od Googlu a Nokie. Jestli jste čekali dočasný návrat staré dobré mapové aplikace s podklady od Googlu, tak máte smůlu…

scr 2012_09_28 22_48_32
Tohle je skupinka vyvolených aplikací, které mají zatím nahradit Mapy od Applu. Platí pro Americký App Store, u nás bude výběr trochu jiný.
 

Abychom měli jasno, že nešlo jen o gesto, Apple připravil i návod, jak připnout webovou aplikaci na plochu. Nechybí ani odkazy na konkurenční služby:

scr 2012_09_28 22_57_20
Jak přidat webovou aplikaci na plochu? Jděte na jednu z výše uvedených adres. Klikněte na tlačítko sdílet, pak klikněte na „Přidat na domovskou obrazovku“ a potvrďte.