Pouzdro DiCAPak: s telefonem pod hladinu (video)

17. Květen 2010 - 0:04 · Filip Kůžel

sss 003

V mobilmaniakálním magazínu Týden Mobilně 31 jsme vám slíbili recenzi vodního pouzdra na Apple iPhone. Na sobotním videu jsme jej máchali a zjistili, že funguje, na dnešním videu si jej představíme podrobněji.

DiCAPak je nová značka příslušenství na českém trhu, v nabídce e-shopu najdete vodotěsná pouzdra na různou elektroniku od drobného hudebního přehrávače až po zrcadlovku či kameru. Testované pouzdro nese označení WP-MS10, je vyrobené z PVC a podle certifikátu udrží svůj obsah v suchu do tři metrů hloubky.


Video vznikalo po velmi krátké zkušenosti s pouzdrem, teď tedy přidám několik dalších postřehů z praxe. Při zavírání je dobré myslet na to, abychom uvnitř zachytili větší množství vzduchu. Jednak udrží telefon na hladině, pokud vám vypadne do vody. A za druhé se nad obrazovkou utvoří bublina, kterou prstem snadno promáčknete a ovládání funguje lépe, než když bude fólie v kontaktu s celou plochou displeje.

Sluchátka hrají velmi špatně, přesto je poslouchání hudby pod hladinou velmi působivý zážitek – tedy alespoň v klidu ve vaně. Tipuji, že v bazénu při plavání bude hudba přehlušena hlukem proudící vody a vydechovaných bublin. Ale i to by mohl být zajímavý pokus (rozhodně pokud chcete být střede pozornosti).

sss 011 sss 009 sss 007 sss 004

Poležení s e-mailem, Facebookem a dalšími ve vaně bylo nezvyklou zkušeností, typické využití pouzdra to ale zřejmě nebude. Na vodáckém táboře v kánoi bude dávat větší smysl. Komfort ovládání je omezen, ale nijak zásadně a za ochranu proti vodě to určitě stojí. To samé se dá říct o telefonování – reproduktr zkrátka musíte mít naplno a do mikrofonu budete křičet. Sluchátka jsou spíše technickou a konstrukční zajímavostí.

A jeden bonusový poznatek závěrem: 3G signálu se pod hladinu příliš nechce, chystáte-li se tedy potápět, budete to muset chvíli vydržet off-line.

Komentáře

natáčení

Tenhle produkt se mi velice zamlouvá a rád bych ho použil ke svému Ipod Nano 5G. Moc rád bych chtěl použít natáčení Ipodem pod vodou, ale nejsem si jist jestli jsou vsechny strany průhledné. Na stránkách výrobce to vypadá, že ne, ale jedna strana je průhledná 100%, chtěl bych se zeptat jak moc je ta průhledná strana matná a jestli by se to dalo použít. Vodotěsný kryt na Ipod totiž stojí 2400kč a myslím, že ta cena je přemrštěná.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".