V Itálii je iPhone tak levný, že ho mají skoro všichni

22. Srpen 2011 - 19:41 · Aleš Pospíšil

Prázdniny pomalu ale jistě končí, lidé se vracejí z dovolených a píší nám o propastných cenových rozdílech u tuzemských a zahraničních operátorů. Na pořádný cenový kontrast narazil i Michal Smrčka, jde o ceny iPhone 4 jako takového a cenových plánů u italského Vodafone.

V Benátkách také pořídil důkazní fotografii (plná velikost k dispozici zde). Na tarify se ještě podíváme, nicméně za všechno mluví Michalův postřeh na Twitteru: „V Itálii mají úplně všichni iPhone 4. Víte proč? Při útratě 60 € měsíčně je zdarma a při tarifu za 30 € měsíčně stoji 19 eur.

Takže ještě jednou a v naší měně: zdarma je 16GB iPhone 4 s tarifem za necelých patnáct set a ani ne pětistovku za jablečný mobil Italové zaplatí s poloviční měsíční útratou. Tak tomu se říká super nabídka i se smlouvou na dva roky.

iPhone i služby v ČR nejméně 10× dražší

Z webu italského Vodafone jsem celou nabídku „vytáhnul“ a řekněte sami, líbilo by se vám mít čtyřkový iPhone za pětistovku s měsíčním přídělem v podobě 1 GB dat, neuvěřitelným kreditem 100 euro na volání a SMS za něco málo přes sedm stovek? Ještě ke kreditu na provolání, minuta hovoru vyjde stejně jako SMSka na 12,5 centu, tedy nějaké tři koruny. Provolat/propsat tak můžete 800 minut, respektive 800 textovek.

Klepněte pro větší obrázek
Pohled do pohádkové země snů? Nikoli, jen na web italského Vodafone.

Ještě jednou vše pro přehlednost zrekapituluji, ale jde jen o příklad středního tarifu:

  1. Apple iPhone 4 16 GB za 500 Kč
  2. měsíční paušál za 750 Kč obsahuje:
    • 1 GB dat
    • 800 minut nebo SMS (cena za minutu a SMS je stejná)
    • smlouva na 2 roky

Velmi smutný je pak pohled k našim operátorům… Při účtu 750 Kč pořídíte ten stejný přístroj u O2 za 8 495 Kč, a to ještě uvažuji cenu pro stávajícího zákazníka s minimální měsíční útratou 480 Kč plus daty za dalších 300 měsíčně. U T-Mobile to bude ještě o tisícovku více, a to s měsíční útratou 500 Kč plus Internet v mobilu Klasic za 239 Kč. Vodafone má úvazky jen půlroční, takže zde se moc dobře srovnávat nedá, nicméně s měsíční útratou 777 Kč vyjde na 12 577 Kč.


Ještě přehled úsušálních tarifů, za měsíční poplatek 20 až 60 € získáte dle potřeby stovky minut či SMS, tarify totiž fungují na kreditním principu

I kdybychom vzali oněch osm a půl tisíce jakožto nejnižší cenu, tak za své peníze ani náhodou neuvidíte takový objem služeb jako v Itálii. U kyslíkového operátora dostanete za 780 Kč 500 MB na datové přenosy a 80 minut do všech sítí plus neomezené volání,SMS a MMS do vlastní sítě o víkendu. Sečteno a podtrženo, jak iPhone tak služby jsou u nás oproti západu dobře 10× předražené, což je v kontextu s českými platy k pláči.

A co si o tom myslíte vy? Proč je u nás tak draho a nejen při koupi iPhone nás operátoři pod rouškou svých supervýhodných nabídek sedřou z kůže? A který z tarifů italského Vodafone byste si vybrali?

Komentáře

Tak po přečtení tohoto

Tak po přečtení tohoto článku jsem se s prominutím pořádně nasral! :( Jak může sakra rozdíl mezi námi a Itálií tak propastný??? Nechápu...

iPhone zadarmo, to bych

iPhone zadarmo, to bych možná bral... ale radši bych si připlatil za něco lepšího, nevíte na kolik v Itálii vyjdou jiné mobily?

Itálie :-)

Možno sú u nás služby drahé (ČR a SK), ale v porovnáni z Rímom, kde som býval pracovne 8 rokov sme natom oveľa lepšie. Sú miesta v Ríme a to v centre mesta, kde si nazavoláte, lebo nie je signál, alebo kolabuje sieť. Mimo mesta? To radšej ani nepíšem. Na dedinách, je to slabota a je ešte veľa, ale veľa miest a dedín v Taliansku, kde si mobil neškrtne.

Operator v Irsku

https://phones.meteor.ie/phones/apple_iphone_4/

Takato to ponuka teraz fici v Irsku asi 2-3 mesiace.

Já si myslím že to v ČR

Já si myslím že to v ČR levný je, a bylo by dobrý to zdražit o 100% minimálně. Češi jsou tupej národ, chvilku o tom kecají a pak dají pokoj. Jak ovce vše zaplatí. Pro zahraniční investory je to ráj....

" Já si myslím ..."

Vážený Pane. Buď máte smysl pro vytříbený drsný humor, nebo jste úplný PITOMEC, bez urážky. Raději byste měl podpořit to, ať jsou v Čechách levnější telekomunikační služby. Hezký den přeji. Michal

Vážený pane, mám smysl

Vážený pane, mám smysl pro realitu. Mám taky bratrance v Kanadě. Jednou se přihodila vtipná historka. Jedna nejmenovaná společnost bezdůvodně zdražila benzín, i když se nezměnila cena ropy. Druhý den, k této síti stanic nepřijelo ani jedno auto. Situace se opakovala tak dlouho dokud zmiňovaná síť nevrátila ceny zpět, což bylo 3. den. Co z toho plyne, není podstatou cena ( pár drobných), ale to, že pokud by se toto stalo v česku, tak se budou psát petice na internetu, založí se spousta blogů, bude se o tom všude mluvit, soutěžit a pod. ( viz bankovní poplatky) ale to je asi všechno. Takže jsem PITOMEC, protože se nedržím davu, který si neumí sjednat pořádek sám, a mele jen hubou.... ( Předpokládám další komentáře typu, že co jsme napsal že není pravda apod. Berou to jako součást kampaně za nižší ceny)

Souhlasim, kdyz jsou lidi

Souhlasim, kdyz jsou lidi blby , tak at platej.Presne jak bylo napsano vys.Zdreazil bych to jeste o 100 %.Kdyz lidi platej proc ne.My sme blbej narod, chceme mit vsechno a nezalezi kolik nas to stoji.Malokdo si do kaze postavit proti tomu a takovy radoby stavky jsou smesny.

Naprosto s Vámi souhlasím.

Naprosto s Vámi souhlasím. Západ na nás jen vydělává a nejsou to jen ceny za mob. služby.Dělají z nás tupé, konzumní stádo...a bohužel se jim to daří za podpory těch nahoře, které to svými "zákony" dovolují.

Ano pitomec jste. A davu se

Ano pitomec jste. A davu se držíte, jen žvaníte ...

Nedokážu si představit

Nedokážu si představit že by celá česká republika vypnula telefony aby operátoři třetí den snížili ceny :D

já jo

ja jo :-))))) kdlidne to vypnu na tyden ale budu asi jedinej.

hm

Ovšem, že můžeš vypnout na týden, ale jsou tady i lidi, kteří si to nemůžou dovolit a ne jen proto, že se jim nechce.. ;-)))

Prázdniny pomalu ale jistě

Prázdniny pomalu ale jistě končí, lidé se vracejí z dovolených a píší nám o propastných cenových rozdílech u tuzemských a zahraničních operátorů. Na pořádný cenový kontrast narazil i Michal Smrčka, jde o ceny iPhone 4 jako takového a cenových plánů u italského Vodafone.

odkud je Vodafone

tak Vodafone je součást BritishTelecom samozřejmě a je fakt, že v UK už před 5ti rokama nabízeli daleko výhodnější tarifi než u nás. segra tam odtud měl siemensa .....
každopádně je to asi ČTU. on nereguluje a operátoři maj prostě vysoký ceny, protože si to můžou dovolit. .... zajmavý je, že třeba antimonopolní úřád nešetří, jestli všichni tři operátoři nemají uzavřeno kartelovou dohodu, což samozřejmě mají.
všichni víme, že náklady jsou něco kolem 1kč/min. a ceny jsou něco kolem 5kč/min. (článek kdesi na mobilmánii)
takže kdo podá podnět k antimonopolnímu úřadu??? :D

Jediný co mě napadá je

Jediný co mě napadá je pořídit si internet v mobilu nebo mobilní internet - třeba od Ufona - a komunikovat přes skype - třeba i s kreditem - a bojkotovat ty zmrdy. Já už to tak dělám a pokud je to možné, používám skype.

Náklady nejsou 1kč/min

Pokud si dobře vzpomínám, když se letos na jaře zveřejňovaly výsledky hospodaření operátorů, tak to u všech vyšlo že měli marži zhruba 100%, čili veškeré náklady na provoz byly zhruba polovina veškerých tržeb. Z toho jasně vyplývá, že pokud je průměrná cena za minutu hovoru 5 Kč, tak náklady operátora na tu minutu jsou 2,50 Kč. Pokud článek kdesi na mobilmánii tvrdil, že jsou náklady kolem 1 Kč, tak to bohužel byl blud a vy všichni co to teď víte a papouškujete pořád dokola bohužel nemáte pravdu.

poznamka

Jen jsem se v rychlosti podival na Income statement t-mobilu v CR.
Trzby: 28 mld
Cost of goods sold: 12 mld
Marze tedy cca 57%
Celkovy profit po danich, urocich, depreciation = 8.8mld = 31.5%
coz je brutalne vysoke procento na saturavany trh kde by mela dobre fungovat konkurence

oblibena hlaska operatoru, musely jsme investovat tolik a tolik a tolik penez do infrastruktury
Celkove zavazky firmy = 5.8mld (prevazne v kratkodobych zavazcich) tzn, firma nema problem se zadluzenim naprikla z duvodu investice do infrastruktury.

Zavazky majitelum (akcionarum) = 5.3ml

Zkracene zaverem, toto nejsou data pro saturovany trh, kde funguje poradne konkurencni boj.
(ps. vychazim jen z dat od t-mobile, ale pokud by zde byla konkurence a boj o zakaznika diky na zaklade CENY, tato cisla by nebyla takove :) )

57 % je podíl nákladů na

57 % je podíl nákladů na výnosech, ne marže. marže je v tomto případě cca 134%. matematika základní školy :)

Tak v základní škole

Tak v základní škole marži neberou..a jestli vás to takle učili, tak špatně...správně je 57 %.

http://www.odpovedi.cz/otazky/jak-vypocitat-marzi

Náklady (provozní, OPEX)

Náklady (provozní, OPEX) na 1min hovoru v síti GSM jsou v řádu jednotek haléřů. Vůbec netušíš, o čem píšeš.

Vůbec netušíš, o čem píšeš :-D

Doporučil bych šetřit slovy typu "vůbec netušíš, o čem píšeš". V řádu jednotek haléřů to asi nebude, když jen propojovací poplatek konkurentovi když člověk volá do konkurenční sítě je 1,08 Kč bez DPH. A pak jsou tady fixní náklady: někdo musí platit nájem prodejen, platy prodavačů, platy horolezců kteří natírají stožáry, všechny ty reklamy (letos jsem statistiku neviděl, ale pokud mě paměť z minulých let neklame, tak každý operátor utratí za reklamu řádově 1 miliardu Kč ročně). Všechny tyhle náklady se musí rozpočítat mezi zákazníky, protože nikdo jiný kdo by to mohl zaplatit tady není. Takže pokud celkové výnosy jsou 28 mld. a celkové náklady 12 mld., tak celkové náklady na jednu minutu asi opravdu budou někde kolem těch 2 Kč.

no naklady ale nejsou

no naklady ale nejsou vsechno, to je jako bys rekl, ze naklady na jeden rohlik je 10 haliru zahrnujicich mouku, vodu, drozdi, elektriku. pak tu mas zavazky akcionarum, materskym firmam, najmy, je treba pocitat s investicema, cenou prace atd.
Tim nerikam, ze ceny za telekomunikacni sluzby jsou u nas v poradku, jen to, ze nelze argumentovat pouze nakladovou cenou. Osobne bych rekl, ze cisty zisk se u nasich operatoru pohybuje nekde kolem 60%

lol

kámoš měl sluzebni telefon s tarifem 500 min do vsech siti za 500 . A nerikejte mi ze naklady jsou 2kč to nenma logiku ta firma musi videlat i na takovichto tarifech.

náklady ???

Sám mám firemní telefon, 600 měsíčně, 500 minut, 250 SMS a net v mobilu 500 MB v ceně, dále minuta za 2,50 kdykoliv kamkoliv, SMS 1,- a volání v rámci firmy zdarma. Soukromě mám šeďáka, nulový paušál, 2,90 za minutu, 1,50 SMS a účtování 60 + 1, vše přes síť O2. A včil mudrujte s propojovacími poplatky za 2,-. To asi neklapne...

No proč asi, když u nás

No proč asi, když u nás jsou samí zkorumpovaní čů*áci a to jak v politice tak i u operátorů.

iPhone 5

Proč se zabývat čtyřkou, když už začali prodávat pětku. Jsem teď zrovna v Asii a právě přemýšlím, jestli jít za 1000,- do 4 nebo za 1200,- do 5. Technicky jsou zhruba stejný, všechny dvousimkový, v kompletu 2 baterky, jsou varianty s a bez televize (bez vlivu za cenu).

Bomba

A maj iOS? Tak to jde, zřejmě o dvou simkách a TV neřekli Jobsovi, tak ho kleplo a odstupuje:)

iphone 5

iphone 5 dvojsimkovy s televizi? :DDD fakt? az na to ze este nebol ani oznameny tak je to super ponuka!:D chod do toho!:D ta TV a 2 simky a baterky sa ti urcite zidu..:D fake + fail :D

Iphone 5

Co tohle je za dementní komentář? :D vždyť iPhone 5 ještě ani nikdo nepředstavil a jestli je náklad (ceny pouze součástek, nepočítám vývoj atd.) na iP 4 kolem cca 240 dolarů či kolik to bylo, jak je možné, že to někdo prodává za 1000? Matematika se nedá ochcat, wake up!!!!!

....v Asii

uvedom si, ze fesak psal, ze "je ted prave v Asii" predpokladam tedy, ze nekde v Cine natrefil na zarucene pravy ajfoun5 (a predpokladam ze nejpozdeji do tyden uz tam bude v prodeji i ajfoun6)

a nebo (pravdepodobnejsi varianta) se prave probudil s rukou v nocniku

Hele a nemaj voni náhodou v

Hele a nemaj voni náhodou v tý číně ty fake app-story? Třeba nakupuje tam :D :D D:

Re: iPhone 5

No jasně! Kup jich deset a tady je po 12 tis. prodáš. Nebuď blbej !

No natolik dobrej telefon to zas není

Natolik dobrej tel., abych ho tady nabízel za 12, to zase není. Ale za tisícovku jako cestovní je rozhodně ok.

jezis ty si blbec. To si

jezis ty si blbec. To si fakt myslis, ze to je iPhone? To su len cinske napodobeniny, co s iPhone nemaju VOBEC NIC SPOLOCNE!!! Ze iPhone 5 :D. Nevsimol som si, zeby ho Apple oznamil.

www.apple.com/iphone

ani nevidim, ze iPhone ma dual SIM (NEMA) ci TV tuner (NEMA). Su to cinske falzifikaty. Ale chod do toho, zarobis!

Teda, ak si z nas vsetkych nerobis prdel. Ale obavam sa, ze si fakt tupy ako tago.

Tupý?

Tupý si ty když nepoznáš ironii

su to fakt superlacne fake

no ja som uz tiez rozmyslal ze objednam nejakych 100-200 kusov a zacnem to predavat na nete v drazbach, decka sa o to pobiju - hlavne ze to ma dohryzene jablko zo zadu na obale - image je dolezity a treba byt stale in......

http://www.diytrade.com/china/4/products-list/0-k-c-1/iphone_copy.html

Na Slovensku je to také

Na Slovensku je to také isté, alebo nie,lepšie ved taliani požiadali o pôžičku a nám netreba, asi preto ten rozdiel.

co to ma s sukromnymi

co to ma s sukromnymi mobilnymi operatormi?
mj.

skoda nepochopil si pointu:D

skoda nepochopil si pointu:D

Je vidět, že u nás je

Je vidět, že u nás je možný jedině škubat normální lidi o všechno co vydělají. Už to začíná být pěkně hnusný, jak se o nás náš stát stará... Ceny skoro u všeho jsou vyšší než u našich eu sousedů a platy několika násobě nižší. No už by bylo třeba oškubat ty šmejdy co to tady vedou, aby věděli jak se cítí obyčejný občan ČR....:)... Za takovej peníz bych si iPhone taky koupil, ale každej na nás kašle... je to škoda, když by tu ta poptávka po takových cenách byla určitě velká... Holt volej, plať ale od nás uvidíš jen předraženou fakturu...To mi nedělejte s takovými články, zase sem chyt nerva...:)

stát?

co má jako stát společného s cenou na volném trhu? Chceš centrální řízení a ceny, které určuje direktivně nějaký úředníček? To už tady bylo a nechci to zažít znovu!

Chtěl jsem říci to, že

Chtěl jsem říci to, že ČTÚ stejně nic moc neděla a taky se musí stejně řídit zákony a pravidly. Viz http://www.lupa.cz/clanky/ctu-dale-snizuje-regulovane-ceny/

Já tam osobně pořád vidím stát jako chybový článek, který jedná strašně pomalu a nerozvíjí trh, tak aby tady byla pořádná konkurence. Ale te o názoru...

"kolik" jak říkáš

"kolik" jak říkáš oškubat ty šmejdy co to tady vedou tak s tímhle a vlastně ani se vší ostatním NESOUHLASÍM!
Když necháš sebou celý život orat tak se nediv že nemáš ani těch pár tisíc za které se prodává Iphone:) v česku.
Já jsem ji ho koupil za plnou cenu a ani mě to finančně nebolelo.
Je to holt o tom jak se snažíš nebýt ten ko..t co dělá za minimální mzdu nebo podniká a žije takříkajíc na hraně bankrotu.

Jasně

.....právě k vůli takovým dementům jak si ty jsou u nás takové ceny. Dělat ze sebe něco víc než jsi a nechat se škubat jen proto aby jsi ukázal že na to máš - tomu se říká debilita.......

A co ostatní...

Ty jsi pěknej dem**e**nt. Asi pán podnikatel. A co ti ostatní co musejí dělat policisty, hasiče, záchranáře, učitele, sestřičky a podobná zaměstnání za podprůměrnou mzdu. To jako myslíš, že jsou neschopní. Myslím, že ty jim nesaháš ani po kontníky a převyšuješ je tak maximálně příjmem. Který je jistě na principu ober toho druhého.

Kdyby byli na světě jenom tací jako ty, kdo by tady dělal. Nekoupil by jsi si ani rohlík, nebo by stál 70 Kč jenom proto, že by za kasou seděl nějaký "podnikatel" jako ty. - blbečku

Článek poukazuje na to, jaký je rozdíl v cenách mobilních služeb na konkrétním příkladě a ty si tady z toho povyšuješ ego :-)

jo,mas pravdu...nesaha jim

jo,mas pravdu...nesaha jim ani po kotniky,je arogantni a v nasi agenture se podobni ubozaci oznacuji poznamkou "ma zdrave sebevedomi" - vetsina klientu se podobnym zajemcum "co vsechno umi,vsude byli,jsou oblibeni a vsechny ukoly jsou pro ně směšné" raději vyhýbají....

Přesné

Plně souhlasím, je to blb*ček

absolutni souhlas...

absolutni souhlas...

Tak zrovna tohle jsou

Tak zrovna tohle jsou všechno profese, kde se za podprůměrnou mzdu nedělá, oproti prodavačkám dělníkům na pásu apod.

nemachruj

to prece neni o tom, ze na to mam, tak to klidne a rad (!) preplatim... Ja mam vic jak dvojnasobek prumerne mzdy, ale nevidim duvod, proc bych mel neco, nekoho preplacet. Obecne me taky drazdi narky "obycejnych lidi" jak je kastoval Paroubek, na druhou stranu ty tu prezentujes snobstvi a to je stejne ubohy.

Tak to jo, to jsi na sobě

Tak to jo, to jsi na sobě musel makat určitě tvrdě. A nebo ti celý tvůj život někdo šlape cestičku? Takže ty se rád necháváš škubat, i když by jsi vlastně mohl mít vice financí na něco jiného, tak to klobouk dolů... Tleskám ti...

Ja len poznamku ze keby stal

Ja len poznamku ze keby stal ifon u nas aj 1€ a mal som moznost volby, veberem si nieco ine. Ked je lacny nezmamena to asutomaticky ze je to sen kazdeho cloveka...

Kazdeho nie, taky telefon

Kazdeho nie, taky telefon neexistuje. Ale ak nas nieco naucilo zavedenie iPhonu vo Verizone, tak to bude prave to, ze vela ludi si nekupuje iPhone prave preto, ze nemoze. Ci uz zly operator, alebo cena, v nasich koncinach to kazi hlavne cena.

A podla roznych statistik si skor v mensine.

a podla roznych statistik

a podla roznych statistik zas ty kecas

trh

Tak ne že bych chtěl bránit naše operátory, ale při tom srovnávání je taky třeba si uvědomit, že italský trh je potenciálně šestkrát větší než ten náš, takže tamější operátoři si můžou dovolit menší marže. Každopádně naše slavná trojka je ostuda a hnus, wtz.

Já taky nechci bránit

Já taky nechci bránit operátory, ale který je "náš"??? T-Mobile (Němci), Telefónica (Španělé), Vodafone (Angličani?), jediný tuzemský operátor je U:fon a neznám nikoho kdo by ho měl, takže proč ti "naši" operátoři nedávají rovné ceny ve všech státech kde působí, zvlášť když už si tu hrajeme na Evropskou unii kde mají všichni stejná práva a povinnosti...

6x větší? A čím bys pak

6x větší? A čím bys pak argumentoval v případě Rakouska, které má míň obyvatel než Česká republika (viz linky níž)?

Tak někde se ty krámy musí prodat.

Páč v intelygentní lidi to nejupujil

Trochu divne srovnani

Jestli jsem dobre pochopil tu italskou nabidku, tak chteji mesicne za iPhone 19 € (vcetne 1GB dat) + 30 € pausal, tedy 49 € mesicne, coz je cca 1200. Za dva roky cca 28800 Kc (pocitam € za 25 Kc).
U O2, jak pises to je 780 Kc mesicne za pausal + 8495 Kc, coz je za dva roky 18720 Kc + cena telefonu, tedy 27 215 Kc. Tedy je ta nabidka velmi, ale velmi podobna, ne-li horsi.

stačí použít google chrome s překladačem...

a je hned jasné, že ty ceny nejsou jednorázovka za iPhone, ale "měsíční příspěvek za telefon". Něco jako "iPhone na splátky" na dva roky. Každopádně je to určitě zajímavá nabídka. Například u toho středního tarifu je ten měsíční poplatek za iPhone 9EUR, což je za dva roky nějakých 5400Kč, a to je za iPhone podle cen u nás pořád pakatel. A srovnávat cenu s českou nelze, protože za 45EUR paušálu je v ceně objem služeb za 150EUR a to jsme zase někde v jiném světě.

oněch 19 euro platíš

oněch 19 euro platíš pouze jednou a to při převzetí přístroje. Potom už jen za paušál a teď počítej znovu ;o)

Ale?

A proc je tam napsano "monthly contribution", tedy mesicni poplatek???

Ano, ale to je jen na těch

Ano, ale to je jen na těch 29euro. pod tím už to nevidím v té tabulce

Tzn...

Znamena to snad, ze kdyz "Contribution monthly plan" neni ani nad tim mesicnim pausalem, tak se taky plati jen jednou? Asi ne, ze jo... Prvni zahlavi tabulky se vztahuje pro predplacenky, druhy pak pro pausaly. Ostatne to proverim u segry, v Italii zije a dam vedet.

doplneni

Srovnaval jsem utracene penize, nikoli co vse je v pausalu zahrnuto. To je samozrejme lepsi v Italii.

dplnění doplnění

Zkrátka počítal si to blbě

1. vsetci operatori su

1. vsetci operatori su dcerske spolocnosti nejakeho operatora mimo uzemia krajiny, kde dcera posobi.

2. pretoze sa navonok tvaria, ze zisky dcery "zostava" v krajine, tak vymyslia jednoduchy mechanizmus: v ramci korporacie "platia" za poskytovane sluzby do ineho statu (matke). Ak aj maju nejake vlastne zdroje, tak tie su v ramci "optimalizacie" likvidovane a dcera si ich musi prenajimat od matky

3. takze, ak dcera musi zahrnut zvysene naklady a matka ma prijemne prijmy "naviac"

4. v takej situacii moze matka konecne ponukat v domacej krajine lacnejsie sluzby, cim je voci konkurencii silnejsia.

Takze, ak by sme chceli podobne ceny, tak su dve moznosti:

1. vztahy operatorov v jednotlivych krajinach na urovni "surodencov"

2. nabrat do zvazku operatorov z dalsich krajin a na nich preniest zataz, ktoru nesie operator u nas.

Ad 2 - nevím jak to je v

Ad 2 - nevím jak to je v Zalitavsku, ale v Čechách si z takových plateb za služby mateřské firmy stát sebere srážkovou daň.

Aha, takže Vodafone je

Aha, takže Vodafone je původem z Itálie? Hm, to asi ne.

Ve skutečnosti nás odírají proto, že si necháme srát na hlavu a náš ČTÚ nebrání zájmy občanů, ale je zkorumpovaný jako všichni v tomhle státě.

Souhlasím,jenže máme na

Souhlasím,jenže máme na tom svůj podíl i my všichni.Využíváme stávající nabídky jako pominutí.Mimichodem žena má v Kanadě za 50CAD neomezené volání po Kan.,1000SMS po Kan. a 40SMS po světě.Operátor FIDO.Tady u nás budeme jen a jen žebráci,ne jen co se mobilních služeb týká,ale obecně,protože co se děje v politické garnituře je nehorázné.Uvítal bych znovu cinkání klíčema.Mimo téma-dnes vyšel v tisku článek o rasové nesnášenlivosti.Ve Francii se s nikým nemazlí,a i když se to EU nelíbí,bez pardonu vyhošťují ze země.To jen my si necháme kálet na hlavu a jsme z celé posr. unie na konári.

stávka

jednotlivec....jednotlivec nezmůže nic! Ti, kteří nechtějí jen remcat, ale uspokojit svoje svědomí tím, že to aspon zkusí, proč tedy nevypneme své telefony? I v případě, že by to nevyšlo...pak si říct....s pár lidma sme to zkusili, nevyšlo to, ale aspon sme to zkusili....kdo by šel do stávky, jako já, at se mi ozve, svasekj1@gmail.com....nenechme si .... na hlavu!

Konečně

Konečně někdo s rozumným názorem, souhlasím zcela a bez vyjímek

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".