Žaluje Apple o pět miliónů. Kvůli písničce za 1,29 dolaru

4. Květen 2012 - 12:15 · Přemysl Šteidl
171147-23-lion_appstore 20120203162040!ITunes_Logo
 

Robert Herskowitz žaluje Apple. Ne, nespolknul iPodu Shuffle, ani mu nespadl iPad na nohu, důvod se zdá být ještě absurdnější. Apple Robertovi dvakrát naúčtoval jednu písničku koupenou na iTunes. Song stál 1,29 dolaru, Apple si naúčtoval 2,58 dolaru, a tak jej teď Robert žaluje o 5 miliónů dolarů. Zajímavé počty, že?

Zase tak jednoduché to ale nebylo. Robert prvně (a celkem logicky) požadoval vrácení neoprávněně naúčtované částky. Od Apple se mu ale dostalo takovéhle odpovědi: „Váš požadavek jsme zvážili, ale podle pravidel iTunes Store jsme jej zamítli. Nákupy na iTunes není možné vzít zpět z důvodu ochrany autorského vlastnictví.“

Robert tvrdí, že svou žalobou sleduje vyšší cíle, že to dělá pro ochranu celé uživatelské základny elektronických obchodů Apple, že bojuje proti zvůli společnosti zanesené v uživatelských podmínkách. Bude zajímavé sledovat, jak tahle kauza dopadne.

Jaký je váš názor na tuto zprávu? Je to jen další zvrácenost umožněná americkým právním systémem, nebo stojíte za Robertem?

Via AppAdvice.com