iPhone 6 už koupíte i v ČR. Mironet na Apple nečeká

22. Září 2014 - 16:50 · Přemysl Šteidl

První prodejní vlna, druhá prodejní vlna, Česká republika až ve třetí prodejní vlně s neurčitým termínem… To jsou pravidla, která stanovil Apple a platí pro ty, kteří podle nich hrají. Mironet má ale pravidla vlastní a iPhone 6 prodává už teď. Jak je to možné? To je tajemství, které se mi nepovedlo ze zástupců firmy vypáčit. Už o uplynulém víkendu prodali první desítky přístrojů, další stovky kusů dorazí na konci tohoto týdne.

foto (3)foto (5)foto (28)
iPhony 6 jsou vystavené na prodejnách v Praze 7, v Brně a na některých dalších. Dostupnost většího modelu iPhone 6 Plus je zatím neznámá.
 

Mironetu se tedy povedlo něco výjimečného, a tak je jen logické, že si za to nechá zaplatit. Kolik? K přehledu předobjednávkových cen přidávám pro srovnání ceny z německého Apple Storu.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

  • iPhone 6, 16 GB: 23 990 Kč (699 eur, tedy asi 19 300 Kč)
  • iPhone 6, 64 GB: 26 990 Kč (799 eur, tedy asi 22 000 Kč)
  • iPhone 6, 128 GB: 29 990 Kč (899 eur, tedy asi 24 800 Kč)

Příplatky jsou tedy masivní, platíte ale za rychlost a pohodlí. Za to, že dostanete telefon v termínu, kdy jej má oficiálně dostat jen několik vyvolených zemí a za to, že nemusíte trávit noc na německém chodníku, abyste nakonec svůj telefon nedostali, protože jej vykoupili překupníci z východních zemí.

scr 2014_09_22 17_40_40
Na webu jsou už i vyšší paměťové verze a větší iPhone 6 Plus, ale datum dodání je zatím s otazníkem.
 

Strategie Mironet.cz nebýt autorizovaným prodejcem pro Českou republiku je rozhodně zajímavá. Tento (ne)status jim umožňuje dostat na náš trh produkty, které autorizovaní prodejci ještě nemají (iPhone 6), už nemají (iPhone 5s před loňskými vánoci) a naopak produkty určené pro český trh umí dodat levněji, než Applem posvěcené zdroje (aktuálně iPhone 5s).

Přitom na všechny výrobky platí standardní dvouletá záruka v autorizovaném servisu Apple. Nad rámec toho Mironet poskytuje vlastní záruční i pozáruční servis s průměrnou čekací dobou na opravu telefonu čtyři dny. U nezáručních oprav, jako je např. výměna prasklého displeje, slibuje firma až poloviční cenu ve srovnání s autorizovaným servisem.

Oficiální start?

Manažerské citace z tiskových zpráv obvykle vyškrtávám, ale generální ředitel Mironetu Robert Novotný (zdá se) ví o distribuci nových produktů Apple více než běžný smrtelník. A tak by jeho odhad na start oficiální české distribuce nemusel být jen mlácením prázdné slámy: „U oficiálních prodejců předpokládáme dostupnost iPhone 6 ve větším množství v polovině listopadu a jejich opětný možný nedostatek před Vánoci.“